KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15263209

nr 1526 3209

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Blyerts, Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 6 mars 2023
kl 19:25:23

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström