KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15263209
*
nr 1526 3209
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blyerts, Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2023
kl 19:25:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 09:11:16
1
1.000 kr
6/3 08:01:11
2
800 kr
6/3 08:01:11
1
900 kr (Budbetjänt)
6/3 08:01:26
2
1.000 kr
6/3 08:01:26
1
1.000 kr (Budbetjänt)
6/3 08:01:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström blyerts porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1526 3209
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blyerts, Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/3 09:11:16 | 1 | 1.000 kr |
| 6/3 08:01:11 | 2 | 800 kr |
| 6/3 08:01:11 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 6/3 08:01:26 | 2 | 1.000 kr |
| 6/3 08:01:26 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 6/3 08:01:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström blyerts porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



